07.03.2011 – DZIEŃ KOBIET Czemu 8, a nie 7? – projekt czterech artystek

zdjęcia z wernisazu dostępne na :  http://www.facebook.com/album.php?id=165979313438376&aid=34853

W ramach interdyscyplinarnego projektu Czemu 8, a nie 7? zostanie zaprezentowana sztuka czterech różnych artystek.

Ewa Bińczyk jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu – dyplom z wyróżnieniem w pracowni wklęsłodruku. W 2009 roku rozpoczęła studia doktoranckie z zakresu sztuk plastycznych na UMK. Zajmuje się przede wszystkim grafiką warsztatową, rysunkiem i malarstwem.

Na wystawie zaprezentuje kilka rysunków pochodzących z cyklu: PortretyFantomy. Prace są intymną podróżą do świata wyobraźni artystki, której „głównym bohaterem” jest człowiek. Fascynacja wieloznacznością ludzkiej natury, współistnieniem w niej tego, co ułomne i doskonałe – znajdują odzwierciedlenie w próbach wewnętrznego portretu.

www.myspace.com/ewabinczyk

Magdalena Głocka – absolwentka Państwowego Liceum Muzycznego im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu (dyplom muzyka instrumentalisty w klasie wiolonczeli) oraz studia na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Pracuje jako architekt, zajmuje się również komponowaniem i nagrywaniem muzyki.

W wykonywanych przez siebie wielogłosowych utworach tworzy wielowarstwowe struktury oparte na krótkich motywach. Melodyka i współbrzmienia charakterystyczne dla tej muzyki mają swoje korzenie w jazzie i zaśpiewach z różnych stron świata, natomiast rytmika i brzmienie utworów bliższe są awangardowym nurtom elekroniki. Motyw melodyczno-rytmiczny oraz improwizowane do niego kontrapunkty stanowią podstawę skomplikowanych układanek, w których najważniejszym elementem jest ludzki głos.

www.myspace.com/whitewomansyndrome

Monika Mausolf – absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, obroniła z wyróżnieniem dyplom na kierunku: malarstwo w pracowni prof. Lecha Wolskiego. Na swoim koncie posiada szereg wystaw indywidualnych i grupowych.

Prezentowane na wystawie prace pochodzą z trzech cyklów: PlaygrantDemonstrations oraz Swings. Tym, co je łączy, jest wizerunek kobiecego ciała. Interesuje ją świat kobiecej cielesności nie w sensie nienagannego wyglądu czy idealnego piękna, bo taki obraz jest od lat kultywowany w naszej kulturze. Pragnie przywrócenia biologiczności wizerunku kobiety wraz z całym wachlarzem symbolicznych i metafizycznych odniesień.

www.myspace.com/monmau

Anna Pilewicz zajmuje się głównie malarstwem, ambalażem oraz video-art, tworzy również poezję. Skończyła z wyróżnieniem filologię polską na UMK w Toruniu wraz ze specjalizacją teatrologiczną. Interesuje ją interdyscyplinarność, między innymi miejsca przenikania się sztuk wizualnych i literatury.

W ramach projektu Czemu 8, a nie 7?zaprezentuje video-book – teksty poetyckie wpisane w oniryczne obrazy filmowe. Teksty oscylują dookoła kilku tematów, takich jak: kobiecość, klitoridektomia, ciało w kulturze, sobowtór, lustro, tożsamość.

www.myspace.com/rekwizytorniadrzew

Otwarcie wystawy:
07.III.2011

Godz.:
18:00

Miejsce:  Galeria Les Artes
U l.  M i c k i e w i c z a 49-49A
87-100 T o r u ń


Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s